≡ Menu

Hakkımızda

Bu siteyi kurma sebebimi şu şekilde özetleyebilirim:

Günlerden bir gün bir blog açmıştım. Bloğa düzenli olarak içerik giriyordum. Bu arada da ufak tefek para kazanayım diye bloğuma Google Adsense reklamları almıştım. Günler geçti, blog dallandı, budaklandı. Günlük 1 dolar, 2 dolar kazanç derken, günlük 100 dolarlık Adsense geliri elde etmeye başladı. Ta ki, Google sebepsizce Adsense hesabımı kapatana ve yaklaşık 4 bin dolarlık kazancıma el koyana dek. Hiçbir sebep göstermeden Google, hesabımı kapattı. Ve ödememi yapmadı. Ne kadar itiraz etsem de, kayda değer bir cevap alamadım.

Yine günlerden bir gün, bir e-ticaret girişimim olsun istedim. Ben de internetten ürün satayım, para kazanayım dedim. Şirket kurdum, bankada hesap açtım. Sanal Pos başvurusunda bulunacaktım ki, daha başvuruda bulunamadan, yeni şirketlere sanal pos vermiyoruz şeklinde bir cevap aldım ilk kapısını çaldığım bankadan. İkinci bir bankanın yolunu tuttum, yeni şirketlere sanal pos veriyor musunuz dedim, evet veriyoruz dediler. Hesap açtım, başvurumu yaptım. Aradan 3 ay geçti, ne arayan oldu, ne soran. Derken hangi bankanın kapısını çalsam, tüm kapılar birer birer yüzüme kapandı.

Anladım ki Türk girşimcilerinin önünde 2 büyük engel mevcut:

  • Google’ın kafasına göre Adsense hesaplarını kapatıp, site sahibine reklam vermeyi durdurması ve üstüne üstelik kazandığı paraların üzerine yatması (kendileri yayıncılara iade ediyoruz diyorlar ama, iade etseler de %30′unun üstüne yattıklarını düşünüyorum)
  • Sanal Pos. Yeni girişimcileri bankalar utanmasalar kapıdan bile içeriye almayacaklar bırakın sanal pos vermeyi.

Adsense’den banlanmışsanız, ya da hiç kabul alamıyorsanız, dünyanın sonu değil.

e-ticaret sitenize bankalardan sanal pos alamıyorsanız, yine heyecanınızı yitirmeyin.

Çünkü bu site sizin (ve kendim) için hazırlandı. Adsense alternatifleri ve sanal posa alternatif ödeme sistemlerini tek tek artıları ve eksileriyle tanıtıyor olacağım.