≡ Menu

iPara

ipara

Gittigidiyor’un kurucuları tarafından kurulan yerli bir ödeme sistemi iPara. iPara, kısmen PayPal‘a benzese de, kendine özgü bir ödeme sistemi mevcut. Şirketlerin iPara ile ödeme alabilmesi için iPara’ya kayıt olmaları ve programdan kabul almaları gerekli. iPara ile ödeme yapacak olan kullanıcıların da, öncelikle iPara’ya kayıt olmaları ve kredi kartlarını sisteme kaydettirmeleri gerekmekte.

iPara’nın işleyişi

Mevcut iPara üyelesi tüketiciler için: Halihazırdaki iPara üyesi kullanıcılar, sitenizden bir ürün satın alırken, iPara ile öde seçeneğinden, iPara kullanıcı adı ve şifrelerini girerek istedikleri kredi kartıyla ödeme yapabilirler.

iPara üyesi olmayan tüketiciler için: Müşteriniz iPara üyesi değilse, yine iPara ile ödeme yapabilir. Bu durumda kredi kartı vb. bilgilerini girerek hem ödemeyi gerçekleştirir, hem de iPara’ya üye olmuş olur.

iPara kullanan mağazalar için: iPara sizin için bir nevi sanal pos ya da aracı ödeme kurumu görevi görür. Müşteriler ödemelerini iPara ile yaparlar, siz de ödemenizi iPara’dan alırsınız.

iPara’da dikkat edilmesi gerken bir husus, müşteri sitenizden ürün aldıktan sonra, ürünün kendisine ulaştığının teyidini yapar ve mağazanız ancak müşteri teyit ettikten sonra ödemesini alabilir. Bu da, müşteriler açısından iyi bir özellik olsa da, mağazalar açısından küçük de olsa bir risk teşkil etmektedir.

iPara Komisyonları

  • İşlem başı %1.99 komisyon
  • İşlem başı 0.15 TL sabit ücret

iPara, 2013 yılında Multinet tarafından satın alınmıştır.

 

 

{ 0 yorum… bir yorum ekleyin }

Yorum Yapabilirsiniz